facebook
 

Quo vadis

/// Premiera: piątek, 24 października 2014

/// Reżyseria: Rafał Rutkowski /// Opieka reżyserska: Bartosz Szydłowski /// Scenografia: Małgorzata Szydłowska

/// Adaptacja: Rafał Rutkowski /// Teksty piosenek: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski /// Muzyk: Wiktor Stokowski

/// Obsada:

Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki

  • Już w październiku kolejna zapierająca dech w piersiach inscenizacja klasyki w wykonaniu Teatru Montownia! Po „Trzech muszkieterach” warszawscy aktorzy odważnie sięgają po „Quo vadis”  tym razem serwując łaźniowej publiczności dowcipno-ironiczną interpretację Sienkiewiczowskiego dzieła. Na scenie nie zabraknie wielu kultowych postaci znanych z lektury i kina, w które wcielą się  wyłącznie czterej aktorzy. Szybkie tempo akcji, okraszone ciętym dowcipem, zawrotną prędkość aktorskich metamorfoz podkręcą jeszcze piosenki i muzyka grana na żywo, również w wykonaniu wszechstronnych Montowniaków.
    W „Quo vadis” Montowniacy przewrotnie zwracają się ku korzeniom komediowej sztuki dramatycznej – starogreckiej komedii attyckiej, czerpią również z tradycji teatru elżbietańskiego. Scenografia spektaklu jest skromna lecz nabrzmiała znaczeniem, użycie efektów i nowoczesnych gadżetów cechuje zbawienny umiar. Wszystkie role, również kobiece, grają mężczyźni: brawurowo, koncertowo. Bez podtekstów.