facebook
 

Letni Ogród Uciech

 • Mimo, że sezon teatralny zbliża się ku końcowi Teatr Łaźnia Nowa nie zwalnia tempa - dzięki współpracy z Klubem Kombinator możemy po raz drugi zaprosić naszych sąsiadów do łaźniowego ogrodu i na letnią scenę teatralną!

  W każdy weekend wakacji ogród Łaźni Nowej i Klubu Kombinator  zamieni się w miejsce  spotkań i wyśmienitej zabawy międzypokoleniowej. Będzie można zrelaksować się ćwicząc jogę, odkrywać nowe smaki podczas przygotowywanego wspólnie śniadania na trawie, przeczytać ulubioną książkę na leżaku, spotkać przyjaciół i sąsiadów i porozmawiać przy kawie. Od początku lipca ruszamy z potańcówkami międzypokoleniowymi, czyli imprezami dla dziadków i wnuków. Fanów kina zapraszamy na garażowe kino letnie, będą też koncerty pod gwiazdami i dużo dobrego jedzenia. W ramach letniej sceny teatralnej na deskach teatru pokażemy również dwa projekty – premierowy spektakl Igi Ganczarczyk Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynkąoraz „Trzej Muszkieterowie” w doborowej obsadzie aktorów teatru Montownia.

  „Letni ogród uciech”odbywa się w każdy weekend od 28 czerwca do 31 sierpnia. W soboty od 15:00, w niedziele już od 9:00 (o tej porze startują zajęcia jogi).

  Każdy weekend letniego ogrodu jest tematyczny. Pierwszy pod nazwą "Dobro czynny ogród" współtworzony jest przez krakowskie Stowarzyszenie Koliber - organizację wspierającą rodziców onkologiczne chorych dzieci. Już w ten weekend (28-29 czerwca) odbędą się koncerty uczniów ze Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza, warsztaty dla dzieciaków, joga w ogrodzie, aukcja charytatywna i wiele innych atrakcji. W niedzielę rano organizatorzy zapraszają na śniadanie na trawie przy dźwiękach kwartetu smyczkowego!

  Udział w wydarzeniach w ogrodzie jest bezpłatny! Szczegółowe informacje na stronie www.klubkombinator.comi www.laznianowa.pl

  Bilety na spektakle do nabycia w kasie lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

  Letnie spektakle na scenie Teatru Łaźnia Nowa

  18 i 19 lipca: Najwyraźniej nigdy nie był pan 13-letnią dziewczynką – najnowszy projekt artystyczno-społeczny Igi Gańczarczyk  jest próbą stworzenia serii narracji dla dziewczynek i z ich udziałem, dającą możliwość opowiedzenia o sobie i o otaczającym świecie z własnej perspektywy. Inspirację projektu stanowią eseje i opowiadania Virginii Woolf, a także pokrewne opowieści i filmy, afirmujące potencjał żeńskich historii i relacji: sióstr, przyjaciółek, koleżanek.

  23, 24, 25 lipca godz. 18:00 i 20:30

  Trzej Muszkieterowie są wyśmienitą komedią, w której żart goni żart, a aktorzy nie szczędzą sił, nierzadko ryzykując własnym zdrowiem, by co chwilę wzbudzać salwy śmiechu wśród nowohuckiej widowni. I choć – nad czym boleją twórcy - skromny budżet przedstawienia wystarczył zaledwie na kostium D'Artagnana, nakrycia głowy i składaną szafę, a oryginalna oprawa muzyczna nieodparcie kojarzy nam się znajomo, aktorski rozmach tej adaptacji jest iście hollywoodzki.

  W ramach "Letniego ogrodu uciech" w każdy weekend planowane są:

  Sobota

  Relaks na leżakach – godz.15:00
  W każdą wakacyjną sobotę od godz. 15:00 wyciągamy czasoumilacze - leżaki, pufy, paletki do badmintona, książki. Przyjdź do ogrodu Łaźni Nowej i przekonaj się jak niewiele trzeba, by zrelaksować się w sercu Nowej Huty. Co weekend oferujemy różne atrakcje i sąsiedzkie akcje. Przyprowadź babcię, dziadka, dzieci i sąsiadów. Niech ogród Łaźni wypełni się śmiechem, dobrą muzyką, smacznym jedzeniem i sąsiedzkimi rozmowami!

  Potańcówka międzypokoleniowa – godz. 17:00
  W Hucie bawiono się wszędzie - w domach, na osiedlach i placach. Chcemy przywrócić tę tradycję! W każdą sobotę wakacji od 17:00 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców bez względu na wiek, na największą letnią zabawę taneczną w dzielnicy. Seniorze, zaproś sąsiadów, umów się z dziećmi, weź pod pachę wnuki i pokaż nam jak się można wspólnie pobawić. Muzyka łączy pokolenia, dlatego na imprezie zagoszczą różne gatunki muzyczne od przedwojennego swingu po współczesny hip-hop.
  Nie ma podpierania ścian! Grają DJ Wake Up i DJ Szyman Selecta

  Niedziela

  Joga w ogrodzie – godz. 9:00
  Chcesz zacząć przygodę z jogą? A może jesteś doświadczonym joginem? Jeśli tak, weź udział w bezpłatnych zajęciach jogi w ogrodzie. Spotykamy się w każdą niedzielę wakacji! Zajęcia prowadzi Kinga Puk - nauczyciel jogi w podejściu Vinyasa Krama, prowadzi zajęcia w Pracowni Jogi Macieja Wieloboba. 

  Regulamin uczestnictwa w zajęciach na stronie: www.jogawhucie.pl

  Śniadanie na trawie – godz.10:30
  Czy może być coś lepszego niż śniadanie na trawie? Tak! Śniadanie na trawie w gronie przyjaciół! W każdy niedzielny poranek wakacji nasz ogród zamieni się w ogromną kuchnię, której sercem będzie wspólny stół. Przyjdź z rodziną i przyjaciółmi, zabierz sąsiadów, by wspólnie przygotować posiłek. To wyśmienity wstęp do rozmowy i wspólnej zabawy. Co tydzień na śniadaniu podejmować będziemy różnego typu inicjatywy kulinarne. Odkryjemy przed Wami różne oblicza kuchni, umożliwimy zakup świeżych produktów najwyższej jakości.

  Dzieciaki w formie- godz. 12:00
  Dzieciaki! Zapraszamy Was na coniedzielne spotkanie z Asią Mentel, na którym uwolnicie swój potencjał i przekonacie się, że nie wszystko jest w internecie. Czekają na Was warsztaty kulinarne, recyclingowe, pacynkowe i wiele innych na których dowiecie się na przykład jak zrobić „pudełko dobrych momentów”.

  Garażowe kino letnie – godz. 20:00
  W niedzielne wieczory lipca zapraszamy na pokazy filmowe, które rozbawią, wzruszą, zaskoczą. Usiądź wygodnie na leżaku, pufie, czy fotelu a resztę zostaw nam. Szczegółowy repertuar dostępny będzie na stronie www.klubkombinator.com

  Koncerty w ogrodzie – około godz. 20:00
  W niedzielne wieczory sierpnia ogród Łaźni wypełni się wyjątkowymi dźwiękami. Nastrojowa muzyka, młodzi artyści, świece i lampiony! A to wszystko pod sierpniowym, pełnym gwiazd niebem. 

  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny!

   

  Teatr Łaźnia Nowa

  Klub Kombinator

  os. Szkolne 25

  Kraków

   

  tel. kontaktowy Klub Kombinator: 692 848 400

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

   

  info PR Teatr Łaźnia Nowa

  Monika Tatka

  tel. 797 688 997