facebook
 

S. Mrożek - In memoriam /// 17.09.2014

"S. Mrożek - In memoriam",

Panteon Narodowy przy Kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie 17 września 2014, godz 17.00

 

Wystawa: Portrety Sławomira Mrożka w fotografii Andrzeja Nowakowskiego. Rysunki Sławomira Mrożka „Polska w obrazach”, „Rzeczy Ostateczne”.

Instalacja interaktywna:„Ten który spada”S. Mrożka. Instalacja i reżyseria: Małgorzata Szydłowska, Muzyka: Bartłomiej Krcha, Animacja: Dawid Kozłowski. Czyta: Barbara Kurzaj.

 

My nie chcemy stwarzać historii nikomu. Wystarczy nam własna, to znaczy przez nas samych stwarzana. Wystarczy nam to, co się należy każdemu: być sobą. (Varia, str.199)

Wystawa „S. Mrożek- In memoriam”, na którą składają się fotografie A. Nowakowskiego oraz rysunki S. Mrożka, inauguruje cykl wspomnień o Wielkich Nieobecnych: wybitnych przedstawicielach świata sztuki, kultury i nauki. Aranżacja przestrzeni autorstwa Małgorzaty Szydłowskiej w podziemnych kryptach uwydatnia siłę osobowości znakomitego dramatopisarza, prozaika i rysownika, który jako pierwszy spoczął w Panteonie Narodowym. Ekspozycji fotografii i rysunków towarzyszyć będzie instalacja interaktywna opowiadania S. Mrożka "Ten, który spada" w reż. Małgorzaty Szydłowskiej: zdarzenie pobudzające wyobraźnię i uaktywniające wspomnienia widzów w zetknięciu z nagranymi fragmentami czytania tekstu. (premiera: Teatr Łaźnia Nowa 2010.10.28)

Wystawa ze zbiorów Teatru Łaźnia Nowa, www.laznianowa.pl, os.Szkolne 25, 31-977 Kraków.