facebook
 

24-28.09: "The Quiet Volume" Anta Hamptona i Tima Etchellsa

Ant Hampton, znany na świecie performer, odsłoni nieznany dotąd charakter powszechnie znanego miejsca. Łaźnia Nowa zaprasza do udziału w kolejnym projekcie w ramach urban art, który odbędzie się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej.

Urban Art to sztuka w przestrzeni miejskiej. Po wizycie niemieckiej Ligny z projektem „Walking the city”, która odbyła się w czerwcu na placu Centralnym, prezentujemy uznanych na całym świecie brytyjskich artystów: Anta Hamptona i Tima Etchellsa .

„The Quiet Volume”, pokazywany był już m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Japonii i Warszawie. Teraz czas na Kraków. Tym razem przestrzenią gry z widzem będzie BIBLIOTEKA. „Quiet Volume” to szeptany, interaktywny performans dla dwóch uczestników znajdujących się w czytelni. Przedstawienie bada szczególne, charakterystyczne dla bibliotek na całym świecie napięcie: kombinację ciszy i koncentracji, której doznają ludzie pogrążeni w lekturze książek.

Zapraszamy do bezpłatnego uczestnictwa w projekcie, który odbędzie się w dniach 24-28 września w Czytelni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie przy ul. Rajskiej 1.

24-27.09 - godz. 12:00-15:00

28.09 - godz. 12:00-14:00

Wstęp na performans co pół godziny (2 osoby).

Prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Ant Hampton (ur. 1975, Londyn) – performer, pisarz i reżyser. W 1998 roku zainicjował projekt Rotozaza, podczas którego instrukcje czytane są na scenie przez zaproszonych performerów albo przez samych widzów (Autoteatro). Ponadto, we współpracy z Gregiem McLarenem, opracował cykl projektów pod tytułem "The Other People" („La Otra Gente”): ustrukturyzowane spotkania z ludźmi, którzy nie są związani z teatrem. Był kierownikiem literackim projektu "Projected Scenarios" na Manifesta 7, europejskim biennale sztuki współczesnej we Włoszech. Współpracował także z Jerôme'em Belem i grupą Forced Entertainment oraz Timem Etchellsem i Glenem Neathem.

www.anthampton.com // www.timetchells.com

 

-----

Voices Polish version: Kacper Kuszewski, Kamil Tyburski, Alina Wielocha
Artistic production: Katja Timmerberg
Binaural recordings: TiTo Toblerone

Commissioned and produced by Ciudades Paralelas http://www.ciudadesparalelas.com, a festival of portable theatre curated by Stefan Kaegi and Lola Arias, developed in co-production between HAU Berlin http://www.hebbel-am-ufer.de/de/intro.html and Schauspielhaus Zürich http://www.schauspielhaus.ch/home, in collaboration with Goethe-Institute Warschau, Teatr Nowy and the foundation of Teatr Nowy, commissioned by Kulturstiftung des Bundes, the Swiss Cultural foundation Pro Helvetia and Goethe Institute Buenos Aires.
In coproduction with Vooruit Arts Centre, Belgium http://vooruit.be/